Detoxikácia organizmu je najlepšia na jar

Na konci niektorých ročných období sa môžeme cítiť veľmi unavene, vyčerpane, možno máme aj zdravotné komplikácie a to napriek tomu, že poznáme jasnú príčinu. Jedným z dôvodov nadmernej únavy, možno aj anatomia ludskeho telanespavosti a zlej nálady ale môže byť aj to, že v našom tele sa nachádza veľa škodlivých látok, ktoré obklopili nielen tráviaci systém, ale všetky naše orgány. Dávajú o sebe vedieť rôznymi spôsobmi. Náš organizmus by si mal s takýmito škodcami poradiť sám, no niekedy to nejde a je potrebné mu dopomôcť. V očiste tela od všetkých látok, ktoré doňho nepatria, nám v súčasnosti môže pomôcť aj detoxikácia, ktorej sa podrobne venuje https://www.detoxikacia.sk/. U niekoho predstavuje tento proces diétny režim, počas ktorého sa dá aj skutočne pekne schudnúť. Povedzme si o detoxikačnej kúre niečo viac.

Aké sú príznaky prítomnosti toxínov v organizme?

Prejavy nadmernej prítomnosti škodlivých látok v tele sú rôzne. Niektoré sme si už uviedli aj v úvode. Ide napr. o zvýšenú únavu, vyčerpanie, zlú náladu, zlý a nedostatočný spánok, časté prebúdzanie sa atď. Príznaky ale nie sú len po tejto stránke, ale prejavujú sa aj na funkcii rôznych orgánov, ktoré je potrebné prečistiť pomocou detoxikácie. Najčastejšie ide o prečistenie čriev a pečene, nakoľko sa škodliviny usádzajú práve v nich. Ich prítomnosť spôsobuje metabolické a tráviace problémy. Napr. plynatosť, nadúvanie, zápchy, hnačky, neschopnosť vstrebávať a triediť živiny potrebné pre organizmus, hlasné trávenie atď. Pociťovať môžete aj bolesti hlavy a často sa objavujú aj problémy na pleti. Napr. zvýšená mastnota alebo napr. suchosť pokožky, akné, vyrážky, čierne bodky a iné problémy.

Kedy je najvhodnejšie sa detoxikovať

Detoxikácia organizmu je vhodná kedykoľvek počas roka. Najlepšie možno však po období, kedy ste zaznamenali zvýšené vystavenie sa škodlivým vplyvom. Riadiť sa môžete aj vyššie uvedenými príznakmi resp. symptómami. Tie vám napovedia, že vaše telo sa potrebuje prečistiť. Medzi najvhodnejšie obdobie na detoxikáciu organizmu sa ale zaraďuje jar, teda obdobie po zime, známe aj ako jarný detox. Práve v zime si totiž dávame najmenej pozor na to, čo zjeme a takisto sa venujeme menej pohybovým aktivitám. To všetko má za následok usadzovanie škodlivých látok v našom tele. V tomto období je aj krásna symbolika.  K životu sa neprebudí len príroda, ale aj vy.

Možno vás zaujíma aj to, koľkokrát v roku je detoxikácia organizmu potrebná. Závisí to hlavne od vášho pocitu resp. od zlého psychického a fyzického stavu. Detoxikovať sa je dobré aspoň raz za rok. Ideálne dvakrát, no pokojne môžete aj častejšie, prípadne v režime zotrvajte dlhšiu dobu. Detoxikačná kúra by mala trvať súvisle minimálne 2 týždne a mali by ste ju presne rešpektovať. Nemusíte siahať po drastických domácich receptoch, pri ktorých sa napr. celý týždeň pije len voda s javorovým sirupom alebo sa len jedia jablká alebo len ryža či iný druh potraviny. Nie sú to dostatočne výživné látky a vášmu telu nemusia stačiť. Ako by mala správna detoxikácia organizmu vyzerať, si povieme nižšie.

Tabletky a iné prípravky na detoxikáciu

Váš organizmus si môžete prečistiť viacerými spôsobmi. Jednými z nich je aj využiť pomoc rôznych prípravkov, ktoré si môžete zakúpiť či už v bio obchodoch, v lekárni, ale aj na internete. Medzi obľúbenými riešeniami na detoxikáciu sa nachádzajú aj tabletky so špeciálnymi obsahom látok, ktoré z tela odbúravajú všetky usadené škodliviny. Takže vám postupne prinavracajú život. Okrem tabletiek sa ale na trhu nachádzajú aj tzv. detoxikačné náplaste, sirupy, kvapky, čaje či domáce recepty. Väčšina týchto detoxikačných prípravkov je vyrobená na prírodnej báze, takže sa nemusíte báť, že si nimi viac uškodíte. Spomedzi obľúbených čajov má silné detoxikačné účinky zelený čaj. Ako ale môžete účinok tabletiek a iných prípravkov na detoxikáciu umocniť?

Ako sa správne detoxikovať?

Očista organizmu nespočíva len v tom, že si zakúpite prípravky a tabletky na detoxikáciu, ale hlavne vo vašom úsilí a schopnosti kontrolovať sa. Škodliviny sa na vás totiž nalepili z viacerých zdrojov. Tie, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu, pravdepodobne neovplyvníte. Môžete si však dopriať relaxačný pobyt niekde v lesoch, v čistej prírode, na dedine…Ovplyvniť ale môžete všetky škodliviny, ktoré sa do vás dostali stravou. A to, že ich je skutočne veľa, vám dokážeme.

Detoxikácia organizmu je skutočne nutná kúra, nakoľko si už ani neuvedomujeme, že výrobky, ktoré si kupujeme, nás postupne otravujú. zdrave potravinySkoro všade sú pridané konzervanty, emulgátory, farbivá či iné prídavky zabezpečujúce trvanlivosť, čerstvosť a krásu produktov. Škodliviny sa nanešťastie nachádzajú aj v ovocí a zelenine, ktoré bývajú chemicky postrekované a ak ich zle premyjeme, veľmi ľahko sa nám dostanú do tela. To isté sa týka aj mäsa, do ktorých chovatelia pchajú rôzne podporné látky, aby nabrali svalovinu a rýchlo vyrástli.  Ak si myslíte, že sa stravujete zdravo, pomyslíte si na tieto fakty a prídete na to, že detoxikácia organizmu je určite vhodným procesom aj pre vás.

Efekt tabletiek a prípravkov na detoxikáciu teda môžete umocniť tak, že sa vzdáte ťažkých jedál. Aspoň na určitú dobu. Ide hlavne o mastné, údené, vyprážané, presolené a sladké jedlá a rovnako aj nápoje. Prestať fajčiť a nepiť alkohol je samozrejmosť. Vylúčiť by ste mali aj biele pečivo, namiesto neho sa preorientujte na celozrnné pečivo. Detoxikáciu organizmu umocníte aj tak, že budete prijímať viac ovocia, zeleniny a vlákniny. Tie si však zabezpečte buď z overených prírodných zdrojov alebo ich pred konzumáciou poriadne umyte. Vyhýbajte sa aj „ťažkému“ mäsu, vhodné je biele hydinové mäso. Opäť najlepšie z prírodného chovu. Možno si za takéto výrobky zaplatíte viac, no máte istotu, že si tým neškodíte.

V detoxikácii čriev a pečeni môžete pomôcť aj zvýšeným pohybom, ktorý ich aktivitu rozprúdi. Tým pádom aj urýchli ich prečisťovanie. Rozhodne nezabudnite piť veľa vody, vďaka ktorej sa taktiež škodliviny odplavujú oveľa ľahšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *