Jeden problém ovplyvní zdravie viacerých orgánov

Nikto sa necíti dobre, ak vie, že jeho zdravie v niektorých oblastiach pokuľháva a bráni mu možno v bežných aktivitách, alebo v takých, ktoré by chcel vykonávať. Takých ľudí je na svete skutočne veľa. Aby ste sa prinavrátili k životu pred vzniknutými problémami, je potrebné s nimi niečo robiť. Prvým krokom je zena s problemamizistiť príčinu. Máte problémy s trávením, vysoký tlak, bolesť chrbta alebo krížov, prípadne vás trápi nadváha? Všetko z týchto dôvodov má svoje riešenie. Novovzniknuté problémy ale môžu byť príčinou zamorenia vášho tela toxínmi. To môže nastať bez ohľadu na vek. Čiže aj v mladosti, vyššom a vysokom veku. Jedným z najčastejších príčin zamorenia je fajčenie, s ktorým je potrebné skoncovať ešte za mlada. Usadené škodlivé látky ale môžete z tela dostať von vďaka detoxikácii.

Čistite si telo zvnútra aspoň raz do roka

Detoxikácia je proces, pomocou ktorého si môžete obnoviť vaše zdravie, nakoľko je jeho cieľom vyplaviť z tela všetky nahromadené toxíny. Nepôjde ale o ľahkú úlohu. Bude si vyžadovať silné sebazaprenie počas niekoľkých týždňov. Výsledky vás však nenechajú ľahostajnými a keď uvidíte, ako sa vďaka nej zmeníte, možno už s týmto režimom ani nebudete chcieť prestať. Ako to celé funguje?

V našom tele sa na rôznych miestach, hlavne v črevách, pľúcach a pečeni usádzajú zlé látky, ktoré bránia ich normálnemu fungovaniu. Tie prijímame dýchaním, potravou, nápojmi…Detoxikácia má za úlohu ich prečistiť a to pomerne jednoducho. Nemusíte navštevovať odborníkov, ani si predstavovať náročné procedúry. Všetko bude pozostávať vo vašom jedálničku a obmedzení závislostí.

Aspoň na dva týždne je potrebné vylúčiť biele pečivo, sladkosti, fast foody, jedlá zo sáčku, mastné, vyprážané a slané jedlá, bublinkové sladené nápoje či tie, ktoré obsahujú množstvo konzervačných látok. Potrebné na navrátenie zdravia je aj prestať fajčiť a odvyknúť si od alkoholu. Dobrými potravinami sú celozrnné pečivo a múka, čistá voda, ovocie a zelenina, ľahké mäso z prírodného chovu atď. Ovocie a zelenina sú veľmi podstatné, nakoľko obsahujú vitamíny a vlákninu, ktoré pomáhajú odplavovať nečistoty von z tela. Ako podpora v tejto očiste vám poslúžia aj tabletky na detoxikáciu a zvýšenie pohybových aktivít.

Zdravé chudnutie sa zakladá na strave

Ak máte nadváhu alebo niektoré partie tela, z ktorých by ste chceli schudnúť, práve detoxikácia vám rozhodne pomôže a pripraví vás na to. Tento problém prichádza hlavne s vekom, kedy sa aj zhoršuje trávenie a celý metabolizmus. No nadváha sa týka aj mnohých mladých ľudí, u ktorých práve nemusí byť spojené s toxínmi, ale s nevyváženou stravou.

Niektorým ľuďom sa nedarí znížiť hmotnosť práve kvôli toxínom, ktoré bránia odbúravaniu tukov a naopak darí sa im zachytávať ich. To zároveň spôsobuje aj iné ťažkosti. Vysokou váhou si zaťažujete kĺby, chrbát, kríže, srdce a cievny systém, čo pramení vo vysoký tlak atď. Už počas tejto niekoľkotýždňovej očisty môžete schudnúť aj niekoľko kíl. Po jej ukončení a precítení lepšieho zdravia môžete presedlať na iný režim. Určite však so stravou veľmi neexperimentujte, hlavne nie s nezdravými zložkami, o ktorých sme sa zmienili vyššie. Nezabudnite jesť a piť pravidelne, vyvážene a pestro.

Možno ste už počuli o tom, že na chudnutie existujú rôzne tabletky, ktoré pomáhajú spaľovať tuky. Pri ich výbere však buďte obozretní, nie všetky môžu byť bezpečné. Nikdy ale neurobte tú chybu, že sa budete spoliehať len na ich účinok bez toho, aby ste preto niečo urobili. Strava a pohyb k chudnutiu nepochybne patria.

Prestať fajčiť je pre vaše zdravie tým najlepším rozhodnutím

Cigarety, tabak a nikotín sú veci, na ktorých si človek vytvorí závislosť. Ako náhle hladina nikotínu klesne, máme potrebu prijať ďalší a to najčastejšie v podobe cigarety. Uvedomujeme si ale len to, že nám to privádza príjemné pocity, nie to, ako nám to poškodzuje zdravie a všetkých okolo nás. Určite ste už na nejednej krabičke videli negatívne dopady tohto zlozvyku a závislosti.

Možno ste sa už aj neraz rozhodli prestať fajčiť, no neúspešne. Veľmi dôležitým je ale mať pevnú vôľu a možno ešte lepšie skombinovať toto rozhodnutie s celkovou detoxikáciou. Vtedy viete, že zmeny vo vašom tele budú výrazné. Prejaví sa to nielen na zlepšenom dýchaní a kondícii, ale aj na vašej pokožke, ktorá opäť naberie farbu, bude pružnejšia, pevnejšia a plnšia bude aj vaša peňaženka. Prestať fajčiť vám pomôžu aj niektoré výrobky ako náplasti, sirupy či tabletky. Opäť sa nespoliehajte len na ich fungovanie, pretože prioritné bude vaše sebazaprenia. Tieto podporné látky vám však vysielajú do tela signály, ktoré vašu túžbu po nikotínu znižujú. To, či siahnete po cigarete alebo nie, je ale v konečnom dôsledku na vás.

Vyššie uvedené problémy vám spôsobia vysoký tlak

Všetky vyššie uvedené problémy ako zamorenosť tela toxínmi, nadváha, ale aj fajčenie môžu viesť k tomu, že sa vám naruší funkcia srdca a krvného obehu. Teda aj celkového zdravia. To najčastejšie vyúsťuje do vysokého tlaku a vzniku kŕčových žíl. Dochádza k tomu hlavne vo vyššom veku, no známi sú už aj mladí pacienti. So zvýšeným tlakom sa spája rada ďalších nepríjemností ako búšenie srdca, bolesť v hrudi a v hlave, návaly tepla, začervenanie, nesústredenie, únava atď.

Svoj stav sa môžete pokúsiť zmeniť vyššie uvedenými možnosťami, teda nemocnicna izbadetoxikáciou, chudnutím alebo tým, že prestanete fajčiť. K dispozícii sú vám aj tabletky, sirupy alebo kvapky, ktoré vám vedia vysoký tlak skoro okamžite znížiť a uľaviť od nepríjemných príznakov. Určite si ho pravidelne merajte a ak pravidelne zaznamenávate zvýšené hodnoty, zájdite za svojim doktorom.

Bolesť chrbta a krížov

Ďalším komplikáciou pohody a zdravia sú rôzne bolesti. Práve nepríjemnosti v chrbte a krížoch môžu byť dôsledkom vyššie uvedených problémov. Vyriešia sa najlepšie tak, že sa zbavíte týchto príčin a problémov. No na bolesť chrbta a krížov si môžete zakúpiť aj bandáže, tabletky, gél, krém či masť. Práve posledné tri zmienené sú u pacientov s týmito problémami najobľúbenejšie, pretože pôsobia najrýchlejšie a až do stredu problému. Nepríjemné pocity tlmia dlhodobo a aj ich samotné natieranie je príjemné a čo to bolesť uvoľňuje.

Ak vás vaše zdravie skutočne zaujíma a chcete si jeho stav zlepšiť, prečítajte si o týchto problémoch a možnostiach riešenia niečo viac napr. aj nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *