Ako nájsť tie najlepšie tabletky na chudnutie

Rozhodli ste sa vašu snahu schudnúť podporiť rôznymi inými spôsobmi, len aby sa vám už konečne podarilo dosiahnuť takú váhu a postavu, po akej túžite? Tak v tom prípade ste určite počuli o rôznych či už požívateľných alebo nmeter prepletene cez prsty na rukeepožívateľných produktoch a prípravkoch, ktoré vám chudnutie nielen podporia, ale aj urýchlia. Často im hovoríme aj spaľovače tukov, nakoľko ich hlavnou funkciou je dopomôcť vášmu metabolizmu spaľovať tuky ako tie usadené, tak aj tie, ktoré ste práve prijali v potrave. Všetko má však svoje obmedzenia a pravidlá. Takisto sa nimi musíte riadiť aj pri jednotlivých prípravkoch. Aké produkty vám sú k dispozícii? Existujú vôbec nejaké všeobecne známe a overené najlepšie tabletky na chudnutie?

Na trhu sú tieto produkty

Určite ste videli alebo čítali množstvo reklám v televízore, v tlači či v rádiu, dokonca možno aj na vonkajších reklamných pútačoch. Každý však propaguje len jeden produkt a väčšinou sú to práve tabletky na chudnutie, ktoré sú zároveň pre mnohých užívateľov tie najlepšie. Sú však aj iné prípravky a možnosti na to, ako by ste mohli rýchlejšie schudnúť. Nie všetky sú určené na vnútorné spaľovanie tukov, niektoré totiž pôsobia ako vonkajšie spaľovače. Na základe toho rozlišujeme požívateľné a natierateľné prípravky. Výhodou je, že jeden aj druhý typ môžete kombinovať.

Ústne podávané prípravky na chudnutie

Medzi najznámejšie a najvyužívanejšie produkty tohto typu patria jednoznačne tabletky. Ich užívanie je rôzne, závisí od výrobcu. Pri silnejších variantoch stačí jedna denne, iní výrobcovia zas odporúčajú dávkovanie po každom jedle. V závislosti od toho, ako rýchlo balenie miniete, sa zvykne pohybovať aj cena produktov. Vo všeobecnosti by ale mali každé najlepšie tabletky na chudnutie fungovať ako spaľovače tukov. To znamená, že podporia tráviace a metabolické procesy a prijímanú potravu spracujú rýchlejšie, hlavne, čo sa tukov týka.

Okrem tabletiek sú ale k dispozícii aj rôzne kvapky, sirupy, kaše, prášky či nápoje, ktoré by mali fungovať na rovnakej báze. No ťažko povedať, ktoré sú tie najúčinnejšie a najlepšie, nakoľko sa zloženie môže líšiť len v minimálnej miere. No pri posledných zmienených nejde tak celkom o spaľovače tukov. Rôzne prípravky ako kaše, prášky alebo nápoje určené na chudnutie sú skôr určené na rýchle zasýtenie a dodanie potrebných živín bez obsahu tukov. Čo je v konečnom dôsledku tiež dobrou pomôckou na to, ako čo najrýchlejšie schudnúť. Pri zložení si ale treba odkontrolovať, či neobsahujú príliš veľa sacharidov resp. cukrov, pretože tie by mohli znižovaniu telesnej hmotnosti zabrániť. Za kvalitné prípravky na chudnutie si je preto určite lepšie priplatiť možno viac, ale máte istotu, že účel splnia.

Prípravky na chudnutie aplikovateľné zvonka

Pod spaľovačom tukov si nemusíte predstavovať len tabletky či iné prípravky, ktoré je potrebné zjesť. Spaľovať tuky a zároveň odstraňovať nedokonalosti (napr. celulitídu) je možné aj pomocou produktov, ktoré sa aplikujú na problematickú pokožku zvonka. Ide o rôzne spreje, gély, krémy, masti, balzamy, emulzie, sprchové gély, telové mlieka či iné produkty, ktoré vám chudnutie môžu spríjemniť navonok. Niektoré dokonca uvádzajú, že v priebehu mesiaca si môžete obvod stehien, zadku prípadne brucha zmenšiť aj o 1, prípadne viac centimetrov. Najlepšie je ich aplikovať každý deň, niektoré si vyžadujú aplikáciu aj niekoľkokrát denne. Opäť platí, že tie s overenými výsledkami zvyknú byť podstatne drahšie ako prípravky, ktoré vám okato nesľubujú nič.

Špeciálnou kategóriou vonkajších spaľovačov tukov sú náplasti na chudnutie, ktoré sa zvyknú aplikovať väčšinou na rameno alebo na nohu. Ich úlohou je odstrániť z tela nečistoty, čím sa rozšíri cesta pre rýchlejšie chudnutie. Takisto  sa podporuje spaľovanie tukov a mali by zabezpečiť aj dobrú cirkuláciu krvi.

Dôležitý je váš režim

Ak chcete skutočne rýchlo schudnúť, nie vždy je najlepšou cestou robiť to len prostredníctvom tabletiek na chudnutie. Hlavným činiteľom v naplnení cieľa by ste mali byť vy. A to nielen požívaním produktov a natieraním sa nimi, ale aj tým, že preto urobíte niečo iné. Podstatou je zmeniť stravovanie resp. obmedziť prísun denných kalórií. Stačí, ak ich prijmete menej ako za deň spálite. V tomto vám môže pomôcť aj nutričný poradca. No ak máte dostatok sebazaprenia a sebakritiky, to, čo robíte vo vašom stravovaní a režme ako takom zle, odhalíte aj sami.

Rýchlo schudnúť určite neznamená ovocny taniervzdať sa úplne všetkého jedla. Znamená to naučiť sa jesť zdravšie, vyvážene a nejesť zbytočne veľa. Mastné, údené a vyprážané jedlá by ste mali vylúčiť úplne. Takisto vám na váhe pribúda hmotnosť a dennú kalorickú hodnotu naplňujú sladkosti a sladké nápoje a biele pečivo. V tele sa škodliviny zbytočne zadržujú kvôli soli. Chudnutie teda bude mať úspech, ak sa preorientujete na ovocie, zeleninu, vlákninu, celozrnné pečivo, biele hydinové mäso, vylúčite alkohol, cigarety a ak budete piť dostatok vody.

V spaľovaní tukov a teda aj v chudnutí vám jednoznačne pomôže aj šport. Ten môže povzbudiť a urýchliť prirodzené funkcie tela a teda aj trávenie a spaľovanie tukov. Prípravky na chudnutie teda nie sú úplný nezmysel, no ich prácu viete umocniť tým, aký postoj voči zhadzovaniu hmotnosti zaujmete. Pokiaľ sa budete spoliehať len na účinok hoc aj tých najlepších tabletiek či iných produktov, pravdepodobne sa výsledku v podobe nižšej hmotnosti tak skoro nedočkáte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *